Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně
DMS

Článek o Exkurzi Letiště Leoše Janáčka v Mošnově 

Logo Letiště Leoše Janáčka v Mošnově.Ve čtvrtek 11. dubna jsme se společně s členy oblastní odbočky z Olomouce vydali na exkurzi na letiště Leoše Janáčka. K dopravě tam i zpět jsme využili objednaný autobus.

Odletovou a následně příletovou halou nás provedla paní Kociánová, specialistka náboru a vzdělávání na letišti. Seznámila nás s historií vzniku a provozem letiště. Uvedla některé údaje ze statistik jako například počty linkových letů, počty odbavených cestujících v minulosti. Jak mohou využívat letiště soukromí majitelé letadel. Vysvětlila nám, jak správně zabalit zavazadlo, co je možné vzít do příručního zavazadla na palubu a co raději nechat v zavazadlovém prostoru. Jak probíhají reklamace při poškození či ztrátě zavazadla. Objasnila nám bezpečnostní opatření na letišti. Vyprávěla, jak bezpečnostní týmy pracují při hledání drog, jaký poplach nastává při zapomenutém zavazadle v hale a další mnohdy i zábavné historky z praxe. Popsala, jak funguje asistence zdravotně postiženým nejen na mošnovském letišti.  Odpověděla na všechny zvídavé dotazy účastníků.

Po prohlídce hal následovala velmi zdlouhavá bezpečnostní kontrola. Všichni prošli bezpečnostním rámem, osobní prohlídkou, kabelky, batůžky a bundy rentgenem a někteří byli nuceni sundat si i boty. Dva účastníci museli na místě zanechat „nebezpečné předměty“ (malé osobní nožíky).

Fotografie z Exkurze Letiště Leoše Janáčka v Mošnově.Pak jsme byli přepraveni letištním autobusem na základnu letištních hasičů. Tam nám velmi zajímavě a podrobně svou práci představil velitel jednotky. Prohlédnout jsme si mohli hasičskou techniku a pár hasičů nás neváhalo pobavit předvedením sjezdu po tyči z třetího patra.

Všichni účastníci se shodli, že exkurze na letišti Leoše Janáčka byla opravdu zajímavá. Členové Olomoucké odbočky si čekání na spoj do Olomouce navíc zpříjemnili obědem v restauraci Máj.

Za Tým SONS Hanka Petrová.

Copyright © 2016       Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně