Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně
DMS

05.04.-30.09. - Dny umění nevidomých 2019 na Novojičínsku 

Veřejnost na Novojičínsku bude mít již podeváté možnost se seznámit s uměním nadaných profesionálních nevidomých a slabozrakých interpretů a umělců. Od dubna do května proběhne v každém z měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín a Frenštát pod Radhoštěm jeden hudební večer. Festival bude na Novojičínsku ukončen zářiovým slavnostním koncertem v kostele Povýšení svatého Kříže v Kuníně a Logo festivalu Dny umění nevidomých na Motravěvýstavou počítačové grafiky a ilustrací Mgr. Markéty Evjákové

Festival Dny umění nevidomých na Moravě pořádaný Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, z. s., se koná již po pětadvacáté v různých moravských městech a každoročně se do něj zapojují další odbočky. Na Novojičínsku jej organizuje oblastní odbočka SONS ČR, z. s. v Novém Jičíně.

PROGRAM
Dny umění nevidomých na Novojičínsku 2019
termínzačátekpodtitul a umělec/umělciměstomísto
Hudební
večery
    
05. 4.
pátek
18:00Setkání s hudbou 7 století
J. Jelínek (kytara, loutna)
KopřivniceKavárna Vila Machů
Štefánikova 47
06. 4.
sobota
17:00Setkání s hudbou 7 století
J. Jelínek (kytara, loutna)
PříborPiaristický klášter v Příboře
Refektář, Lidická 50
28. 4.
neděle
17:00Večer písní s duchovní tématikou
E. Blažková (zpěv, příčná flétna)
L. Poledna (klavírní doprovod)
Nový JičínModlitebna FS ČCE
Janáčkových sady 1
10. 5.
pátek
17:00K. Schejbalová, F. Moravec
(kytarové duo)
Frenštát pod
Radhoštěm
Kostel sv. Jana Křtitele
horní kostel
29. 9.
neděle
14:00Musica Pro Sancta Cecilia
(vokálně instrumentální sobour
dobové hudby)
Kunínkostel Povýšení sv. Kříže
Výstava
fotografií
    
05. 9.

30. 9.
V provozní
době úřadu
Markéta EvjákováNový JičínRadnice Města Nový Jičín
Masarykovo náměstí 1

Pozvánka na hudební večery DUN v Kopřivnici a v Příboře.V pátek 5. dubna od 18 hodin proběhne v Kavárně Vily Machů „Setkání s hudbou sedmi staletí“, kde na loutnu a kytaru zahraje a slovem provede nevidomý hudebník a učitel hudby pan Jiří Jelínek z Jilemnice.

Tento komponovaný pořad pana Jelínka si budou moci v sobotu 6. dubna od 17 hodin vychutnat i posluchači v Refektáři piaristického kláštera v Příboře.

Pozvánka na hudební večer DUN v Novém Jičíně.Následovat bude v neděli 28. dubna od 17 hodin Hudební večer v Evangelickém sborovém domě v Novém Jičíně. Svým zpěvem a hrou na příčnou flétnu rozezní sál slečna Eva Blažková. Posluchači se mohou těšit na večer písní s duchovní tématikou od baroka po romantismus za klavírního doprovodu MgA. Lukáše Poledny, Ph.D.

Potřetí vystoupí zrakově postižení umělci ve Frenštátě pod Radhoštěm. Své umění nám v pátek 10. května od 17:00 hodin v kostele Sv. Jana Křtitele představí kytarové duo MgA. Kateřina Schejbalová s MgA. Filipem Moravcem.

Festivalové aktivity vyvrcholí v neděli 29. září slavnostním koncertem vokálně instrumentálního souboru dobové hudby gotiky, renesance a baroka Musica Pro Sancta Cecilia. Koncertu bude předcházet dopolední mše Svatá v Kostele Povýšení svatého Kříže za zrakově postižené a jejich přátele. Samotný koncert proběhne od 14 hodin a bude součástí tradiční aktivity Zámku Kunín „Růže pro paní hraběnku“.

5. září bude v hale Radnice v Novém Jičíně na Masarykově náměstí zahájena výstava grafik a ilustrací Mgr. Markéty Evjákové. Výstava bude ke zhlédnutí až do konce září.

Vstupné na všechny akce je dobrovolné a bude využito na financování kulturních aktivit zrakově postižených. Aktivity festivalu Dny umění nevidomých na Moravě organizované na Novojičínsku se konají s finanční podporou Moravskoslezského kraje, měst Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a Frenštát pod Radhoštěm a společností Jednota, s. d. v Hodoníně a Pila Příbor, s. r. o.

Přijďte si poslechnout krásnou hudbu, prohlédnout zajímavou výstavu a především strávit příjemné chvíle v milé společnosti lidí, kterým sice osud mnoho vzal, ale nadělil také talent a touhu rozdávat světu krásu ze svého srdce.

Srdečně zvou pořadatelé Martin, Hanka a Petr.

Copyright © 2016       Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně