Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně
DMS

Šití pro dobrou věc 

Nestává se tak často, aby nás nějaká organizace, skupina lidí či jednotlivec oslovili sami od sebe s nabídkou projektu, který může pomoci desítkám lidí.

Ilustrativni foto k Šití pro dobrou věc.Paní Hana V. přišla s nápadem ušití textilních výrobků, jejichž výtěžek z prodeje bude sloužit k podpoře činností organizace SONS. Například k financování odborného poradenství, pořádání jak kulturních, tak společenských událostí a k organizaci výletů či pobytových zájezdů pro zrakově postižené osoby. Je úžasné, že se k této myšlence připojily další hobby či profi švadlenky z České, ale i Slovenské republiky, které se také chtějí podílet na šití výrobků pro dobrou věc.

Výrobky budou k zakoupení na akcích pořádaných SONS v Novém Jičíně, například na slavnostním koncertě pořádaném v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, který proběhne v neděli 29. září 2019 od 14:00 hod. v kostele Povýšení svatého Kříže v Kuníně. Zakoupit si můžete například drobnou peněženku, praktický obal na brýle, školní vak pro děti, kosmetickou taštičku i účelnou nákupní tašku. A co je výhodou? Veškeré produkty budou šity ručně, tudíž každý kus je originál. Avšak podstatné je, že koupí výrobku můžete někomu pomoci.

Tímto bychom chtěli upřímně poděkovat našim kreativním švadlenkám, moc si jejich činnosti vážíme.

A samozřejmě v budoucnu přivítáme jakoukoli myšlenku, nápad či pomoc, který by mohl našim klientům nějak zlepšit jejich způsob žití.

Monika Bělunková

Copyright © 2016       Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně